Home » Usługi » Co Należy Wiedzieć o Funkcji Komornika Sądowego?
a

Co Należy Wiedzieć o Funkcji Komornika Sądowego?

W przypadku, gdy Twój dłużnik zaniedbuje spłatę swojego zadłużenia, pamiętaj, że masz prawo domagać się należnej Ci sumy. W tej sytuacji doświadczenie oraz zawodowe kompetencje doświadczonego komornika mogą okazać się bezcenne.

Komornik sądowy Mielec pełni funkcję organu, do którego można się zwrócić natychmiast po uzyskaniu prawomocnego wyroku sądowego lub nakazu zapłaty od:

  • Sądu rejonowego,
  • Sądu okręgowego,
  • E-sądu (VII Wydział Cywilny Sądu Rejonowego Lublin-Zachód) w ramach postępowania upominawczego.

Aby zdobyć tytuł wykonawczy, należy wcześniej złożyć wniosek do sądu prowadzącego daną sprawę. Warto pamiętać, że aby wniosek był rozpatrzony pozytywnie, konieczne jest upływanie ustawowego, 14-dniowego terminu na odwołanie od wyroku ze strony dłużnika. W związku z tym można złożyć wniosek już 15. dnia po terminie rozprawy, na której ogłoszono ostateczny wyrok.

W jakich przypadkach komornik sądowy Mielec może pomóc? Jako funkcjonariusz publiczny, komornik sądowy Mielec zajmuje się odzyskiwaniem długów zarówno w imieniu osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw oraz instytucji. Oznacza to, że można się do niego udać w celu odzyskania należności z tytułu różnego rodzaju zobowiązań, takich jak:

  • nieuregulowany rachunek / faktura za wykonanie usługi,
  • niespłacone zobowiązanie finansowe,
  • zaległe alimenty,
  • nieuregulowane raty wynikające z zawartej umowy między wierzycielem a dłużnikiem,
  • niezapłacone wynagrodzenie.

Warto zaznaczyć, że komornik może działać zarówno na wniosek firmy, jak i przeciwko niej. Oznacza to, że jeśli dłużnikiem jest przedsiębiorstwo, można także zwrócić się do komornika o pomoc.

Jakie środki wykorzystuje komornik sądowy Mielec? W swojej pracy komornik sądowy Mielec korzysta z różnych nowoczesnych narzędzi, które pozwalają mu szybko ustalić rzeczywisty majątek osoby lub instytucji zadłużonej, nawet jeśli ukrywa ona go przed wierzycielem. Komornik wykorzystuje takie narzędzia jak system Ognivo, dzięki któremu w kilka minut może uzyskać dostęp do wszystkich rachunków bankowych prowadzonych przez dłużnika. Ponadto komornik ma dostęp do archiwum ksiąg wieczystych i systemu CEPIK (Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców), co pozwala mu uzyskać informacje o prawdziwym majątku dłużnika. Te informacje są następnie wykorzystywane do odzyskania kwoty wynikającej z długu poprzez jego zrealizowanie.

kredyt na mieszkanie

Czy biura nieruchomości oszukują?

jak oszukują biura nieruchomości Prowizje od nieruchomości są zazwyczaj sześć procent ceny sprzedaży domu, który jest następnie podzielony między kupującego agenta i agenta aukcji. Ponieważ

Więcej »
inwestycje długoterminowe

Kiedy i jaki podatek od nieruchomości ?

kiedy podatek rolny a kiedy od nieruchomości Istnieje wiele powodów, dla których nieruchomości rolne są opodatkowane według niższej stawki niż inne rodzaje nieruchomości. Jednym z

Więcej »
wycena mieszkania

Wycena mieszkania

Istnieje wiele czynników, które składają się na wartość budynku mieszkalnego. Najbardziej oczywistym czynnikiem jest lokalizacja. Budynki w najlepszych lokalizacjach nieruchomości zawsze będą warte więcej niż

Więcej »