Kredyt na wymarzone mieszkanie

W końcu nadeszła ta długo wyczekiwana chwila, kiedy to postanowiłeś się usamodzielnić i kupić własne mieszkanie? W takim razie pozostaje nam tylko pogratulować decyzji, bowiem jest to niewątpliwie wielki i odważny krok w życiu każdego młodego człowieka.

Jednakże w wielu tego typu sytuacjach problemem może być brak pieniędzy, ponieważ nowe mieszkanie, to niestety wydatek z rzędu kilkuset tysięcy złotych, a mało kto jest w stanie sobie taki zakup sfinansować w całości gotówką.

Niemniej jednak po to właśnie powstały kredyty hipoteczne, dzięki którym każda osoba ma szansę spełnić swoje marzenie o własnych czterech kątach. Przede wszystkim zdecydowanie polecamy zapoznać się z obecnymi ofertami banków, które biorą udział w programie Mieszkanie dla Młodych, ponieważ tam można liczyć na dofinansowanie wkładu własnego ze strony państwa. Warto zauważyć, że nie jest to propozycja skierowana wyłącznie do rodzin, ale również osób samotnych.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt?

Nie da się ukryć, że procedura uzyskiwania kredytu hipotecznego w naszym kraju jest naprawdę bardzo długa i wynika z tego, że banki musza dokładnie sprawdzić czy na pewno podołasz spłacaniu tak olbrzymiego zobowiązania. Kluczowe będą tutaj zarobki, które im są wyższe, tym w lepszej sytuacji Cię stawiają. Obecnie takie minimum to około 4000 złotych, jednakże statystyki pokazują, że nawet osoby z tak niemałym przecież dochodem muszą się liczyć z decyzją odmowną. Dochody współmałżonków można ze sobą sumować, więc to również zwiększa szansę na uzyskanie kredytu.